MOPS Krasnystaw

KRASNOSTAWSKI SENIORZE!!!, zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Pomogą Ci w tym specjalne opaski telemedyczne

Taka pomoc jest możliwa dzięki wsparciu w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus wsparcia seniorów” edycja 2023
Opaska bezpieczeństwa to elektroniczne urządzenie zakładane na nadgarstek. Nie jest skomplikowane. Ma tylko jeden przycisk, którym można wysłać sygnał SOS oraz uzyskać bezpośrednie połączenie głosowe z całodobowym Centrum Teleopieki. Są wyposażone m.in. w miernik tętna, miernik poziomu saturacji, tzw. detektor upadku oraz m.in. lokalizator GPS. Dlatego ratownicy medyczni z Centrum Teleopieki mogą natychmiast dowiedzieć jaki jest stan zdrowia seniora. Urządzenie ma także funkcję, która pozwala na dwustronną komunikację Senior-Ratownik. Ratownicy mogą wówczas udzielić porady, a jeśli jest taka potrzeba – zawiadomić kogoś z rodziny lub sąsiadów(z prośbą o pomoc) lub miejscowe służby ratownicze.
Takie bezpłatne opaski czekają na krasnostawskich Seniorów, należy tylko zgłosić swoje zapotrzebowanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

Program realizowany jest w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r. a adresowany jest do mieszkańców Krasnegostawu w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, w szczególności:

  • do osób prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe,
  • do osób zamieszkujących z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia
    Osoby zainteresowane wsparciem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i udziału w Programie oraz o złożenie Formularza Zgłoszeniowego osobiście w:
    • siedzibie MOPS w Krasnymstawie przy ul. Marszałka Piłsudskiego 9 (I piętro) w godz. 7.30 – 15.30 tel. 82 576 23 24 wew.102
    • Punkcie Wsparcia Seniora ul. Okrzei 10 (I piętro Krasnostawskiego Domu Kultury) wtorek – piątek w godz. 9.00 – 16.00 tel. 531 801 690
    W sytuacji przekroczenia limitu dostępnych urządzeń zostanie utworzona lista rezerwowa. O wynikach naboru poinformujemy telefoniczne osoby zainteresowane.
MOPS Krasnystaw
Skip to content